Mgr. Iva Machková, DiS.

Po maturitě na SZdŠ v HB jsem si doplnila vzdělání na Vyšší odborné zdravotnické škole, obor Diplomovaná sestra.

Po složení absolutoria jsem nastoupila do IKEM v Praze, kde jsem pracovala na kardiochirurgické JIP. Úspěšné složení přijímacích zkoušek na LF (bakalářský obor Všeobecná sestra) mě následně přimělo studovat a pracovat v Hradci Králové. Tam jsem zůstala věrná kardiochirurgii a intenzivní péči.

Díky svému vzdělání a praxi vlastním Osvědčení pro výkon zdravotnického povolání bez odborného dohledu.

Až rodina a bydlení mě následně přiměli k návratu zpět na Vysočinu, do Ždírce n/D. Během rodičovské dovolené jsem vypomáhala v ordinaci pediatra a absolvovala kurz babymasáží + aromaterapie. Rok jsem pracovala v laboratoři jako svozová a odběrová sestra.

Absolvovala jsem certifikovaný kurz MZČR pro specializovanou péči o chronické rány a defekty, rovněž vlastním certifikát MZČR pro všeobecnou sestru v podiatrii (IKEM Praha) a oprávnění provádět přístrojové ošetřování nohou. Specializuji se na prevenci, diagnostiku a léčbu potíží s nohama u diabetiků/seniorů, zarostlé nehty, apod. Jsem členkou České podiatrické společnosti. V roce 2021 jsem úspěšně ukončila magisterské studium na Fakultě zdravotnických studií v Pardubicích a získala specializaci pro interní obory. Vedle sestry v ortopedické ambulanci pracuji také v agentuře domácí péče.

Jsem maminkou dvou dětí a prioritou mi jsou nejen ony, ale také pohodová práce poblíž domova s fajn lidmi. Všechny tyto aspekty mám nyní zde a jsem za to vděčná.

Kromě své rodiny a práce mám ráda sport, hudbu a pozitivní lidi.